Darmowa dostawa PROMOCJA ZAMEL

Gniazdo ROG-21 w systemie EXTA LIFE

Posted by AKTUALNOŚCI 14-06-2021
Gniazdo ROG-21 w systemie EXTA LIFE

GNIAZDO ZDALNIE STEROWANE – NOWOCZESNA AUTOMATYKA DLA KOMFORTU CODZIENNEGO ŻYCIA

Gniazdo ROG-21 w systemie EXTA LIFE

Rozwiązania proponowane przez technologów współtworzących markę Zamel pomogą Ci stworzyć energooszczędny, wygodny i bezpieczny dom przyszłości. Inteligentny system EXTA LIFE umożliwia komfortowe i sprawne sterowanie oświetleniem, roletami okiennymi, bramami wjazdowymi, ogrzewaniem oraz innymi urządzeniami elektrycznymi. Dzięki dwukierunkowej komunikacji na linii kontroler-odbiornik, uproszczonym systemie instalacji i konfiguracji oraz czytelnym aplikacjom mobilnym sterowanie urządzeniami jest banalnie proste.

rog-21

Gniazdo zdalnie sterowane ROG-21 jest elementem końcowym systemu EXTA LIFE. Dzięki niemu możemy sterować dowolnymi odbiornikami w domu lub biurze. Urządzenia z tej linii współpracują ze sprzętem o napięciu 230 V AC i maksymalnym obciążeniu 13 A / cosφ=1 lub 8 A cosφ=0.5. Dzięki komunikacji dwukierunkowej gniazdo ROG-21 jest parametryzowane oraz zdalnie można do niego dopisywać nadajniki, bez fizycznego dostępu do urządzenia. Specjalny, zaawansowany algorytm czuwa nad bezpieczeństwem wszystkich procesów. ROG-21 może być sterowany na dwa sposoby: przy pomocy kontrolera oraz z poziomu nadajników systemu EXTA LIFE. Do gniazda można wpisać większą liczbę nadajników, co daje możliwość niezależnego sterowania z kilku miejsc.

TRYBY PRACY GNIAZDA ZDALNIE STEROWANEGO

Gniazda zdalnie sterowane ROG-21 mogą pracować w kilku trybach o zróżnicowanych właściwościach. Wyróżniamy:

  • tryb załącz/wyłącz – program zalecany do sterowania większą liczbą odbiorników z poziomu jednego nadajnika. Dzięki niemu można na przykład uruchomić oświetlenie znajdujące się w korytarzu czy opuścić rolety w całym pomieszczeniu. W tym przypadku do sterowania odbiornikiem wykorzystuje się zawsze dwa przyciski („włącz” i „wyłącz”);
  • tryb bistabilny – do sterowania odbiornikiem w tym trybie wykorzystuje się tylko jeden przycisk, który realizuje dwie funkcje: „włącz” i „wyłącz”. Sterowanie podpiętym urządzeniem realizowane jest jako cykliczna zmiana jego stanu przy kolejnych naciśnięciach przycisku nadajnika. W tym trybie możliwe jest niezależne sterowanie większą liczbą odbiorników z poziomu jednego nadajnika;
  • tryb monostabilny – również sterowany jednym przyciskiem. Urządzenie jest włączone do momentu, aż przycisk nadajnika nie zostanie wyłączony;
  • tryb czasowy – umożliwia zaprogramowanie momentu, kiedy urządzenie ma automatycznie się wyłączyć. Naciśnięcie przycisku nadajnika w trakcie odmierzania czasu skutkuje wcześniejszym wyłączeniem wyjścia odbiornika. Trybem czasowym najłatwiej zarządzać z poziomu aplikacji.

KONTROLA WYDATKÓW, DZIĘKI NOWOCZESNYM GNIAZDOM ZDALNIE STEROWANYM

Dzięki gniazdom zdalnie sterowanym masz pod kontrolą swoje rachunki. Na czytelnej, przyjaznej użytkownikowi aplikacji mobilnej możesz sprawdzić aktualny stan sterowanego urządzenia oraz wartość pobieranej przez niego energii elektrycznej. Dodatkowo gniazdo mierzy parametry sieci, na przykład napięcie i natężenie prądu w miejscu instalacji oraz moc czynną pobieraną przez odbiornik podłączony do gniazda. Funkcje aplikacji pozwalają szacować przybliżone koszty zużycia energii przez odbiornik podłączony do ROG-21.

zamel rog-21

JAK ZAMONTOWAĆ GNIAZDA ZDALNIE STEROWANE?

Obawiasz się, że zainstalowanie w swoim domu innowacyjnych gniazd oznacza kucie ścian i zmianę całej instalacji? Nic bardziej mylnego! Montaż modeli ROG-2 jest dziecinnie prosty. Odbiornik ROG-21 montujemy poprzez włożenie go do dowolnego, wolnego gniazdka elektrycznego. Ważne jest, aby gniazdko podłączyć do sieci jednofazowej zgodnie z obowiązującymi normami. Kolejnym krokiem jest umieszczenie wtyku odbiornika do gniazda urządzenia ROG-21. Pamiętaj, że gniazda ROG-21 przystosowane są do użytku wewnętrznego. Nie mogą być stosowane w miejscach o podwyższonej wilgotności powietrza oraz tam, gdzie panująca temperatura nie mieści się w zakresie od 0 do +35°C. W przypadku montażu odbiornika na zewnątrz, należy zabezpieczyć go dodatkową obudową hermetyczną.

zamel inteligentne gniazo

EXTA LIFE – NIEOGRANICZONE MOŻLIWOŚCI

Marzysz o tym, aby codziennie budziły Cię promienie słoneczne wpadające do sypialni przez powoli podnoszące się rolety? Chcesz, aby oświetlenie nad schodami albo przed domem samoistnie uruchamiało się o konkretnej godzinie? Dzięki innowacyjnym urządzeniom z linii EXTA LIFE możesz zaprogramować swój dom, aby reagował na Twoje potrzeby. Sam decydujesz, czy czynności będą miały charakter jednorazowy lub wielokrotny w zależności od daty, godziny, dnia tygodnia. Rozwiązania opracowane przez firmę Zamel przypadną do gustu rodzicom mającym na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie swoich pociech. Dzięki inteligentnemu systemowi pogrążony w ciemności dom już nigdy nie będzie budził w dziecku lęku.

zamel ROG-21 exta life