29,58 zł

Matec

Przewód samoregulujący GP-SR/17 pracujący jako źródło ciepła w otwartych przestrzeniach. Przewód zasilany jednostronnie bez konieczności sterowania regulatorem. Ze względu na swoje właściwości zmiennej rezystancji w stosunku do temperatury zewnętrznej urządzenie generuje wystarczającą ilość ciepła do zapewnienia wolnej od lodu i śniegu chronionej powierzchni.   Więcej szczegółów

MagazynDostępnośćCzas wysyłki
Wysyłkowy0 szt.do 24h
Producenta7 szt.do 3 dni roboczych
Przewidywana dostawa:
u Ciebie

GP-SR/17

5901181034264

Ostatnie egzemplarze!

Przewód grzejny samoregulujący 11W 1MB

Symbol

GP-SR/17


Opis produktu

Przewód grzejny 11W 1MB samoregulujący pracujący jako źródło ciepła w otwartych przestrzeniach. Zasilany jest jednostronnie bez konieczności sterowania regulatorem. Ze względu na swoje właściwości zmiennej rezystancji w stosunku do temperatury zewnętrznej urządzenie generuje wystarczającą ilość ciepła do zapewnienia wolnej od lodu i śniegu chronionej powierzchni.

Kabel grzejny samoregulujący 11W 1MB - zastosowanie

Do zastosowań zewnętrznych jako element grzejny w systemach antyoblodzeniowych. Przewód układa się bezpośrednio na powierzchni chronionej przez zamarzaniem, np. rynny lub dachy (tu jednak wymagany jest indywidualny system mocowań dachowych)

 

DANE HANDLOWE (GP-SR/17)
                     Waga90 g/m
Opakowanie jednostkoweszpula 250m


DANE TECHNICZNE (GP-SR/17)

Napięcie zasilania230 V
Moc jednostkowa17 W/mb
NormaPN-IEC 60800:2011
PN-IEC 1423-1: 1998.
ZN-CET-08:2013

 


Systemy Antyoblodzeniowe

Systemy antyoblodzeniowe MATEC to kable grzewcze do rur wodociągowych oraz systemy przeciwoblodzeniowe podjazdów, rynien, ramp, schodów i innych ciągów komunikacyjnych narażonych na działania zimowych warunków atmosferycznych. Każdy z tych elementów wymaga indywidualnego podejścia i zastosowania najbardziej wydajnych i efektywnych dla danej grupy systemów ochrony przed zamarzaniem.

Projektując ochronę rynien przed zaleganiem śniegu i tworzeniem się niebezpiecznych sopli należy zastosować przewody grzejne o określonej mocy współpracujące z odpowiednio wykonanym systemem kontroli oblodzenia i sterowania. Ochrona szeroko rozumianych ciągów komunikacyjnych i ramp wymaga zastosowania konkretnych typów przewodów grzejnych gwarantujących swoją konstrukcją prawidłowe działania w różnych warunkach podpowierzchniowych.

Systemy antyoblodzeniowe to skuteczna ochrona przed:

• oblodzeniem rynien prowadzącym do powstawania ciężkich i niebezpiecznych sopli lodu i czap śnieżnych,

• zaśnieżeniem lub oblodzeniem ciągów komunikacyjnych, parkingów, podjazdów samochodowych itp.,

• niebezpiecznym oblodzeniem schodów i ramp rozładunkowych,

• zamarzaniem wody w instalacjach wodociągowych.

dom schemat

Przewody grzejne samoregulujące
typu GP -SR / 17 na rynny, dachy, rury

 

Zalety przewodów samoregulujących:

• gwarancja optymalnej temperatury na dowolnym, niezależnym odcinku pracy przewodu,

• brak konieczności stosowania regulatorów temperatury,

• możliwość przecinania przewodu w dowolnym miejscu bez utraty sprawności działania.

Przewody samoregulujące uważane są za efektywne, a zarazem ekonomiczne źródło ciepła w systemach antyoblodzeniowych. Tworzywo półprzewodzące, wykorzystywane w ich produkcji odpowiedzialne jest za proces samoregulacji. Dzięki charakterystycznej właściwości tworzywa, jaką jest zmienność rezystancji proporcjonalnie do temperatury otoczenia, przewód grzejny samoczynnie pobiera energię elektryczną potrzebną do ogrzania powierzchni i w efekcie nie dopuszcza do powstania złogów lodu. Pobierana energia elektryczna zmienia swoją wartość względem rezystancji występującej w półprzewodnikowym rdzeniu przewodu zlokalizowanym między żyłami przewodzącymi prąd. Przy niskiej temperaturze zewnętrznej rezystancja maleje, zwiększając tym samym moc urządzenia. W chwili zwiększania się mocy w rdzeniu przewodu (między jego żyłami) tworzy się coraz większa ilość przewodzących prąd ścieżek, wytwarzając tym samym ciepło. Gdy temperatura powietrza podnosi się, rezystancja rdzenia zwiększa swoją wartość, czego efektem jest zmniejszenie mocy grzejnej i obniżenie temperatury nagrzewania.

dane techn