PRZEKAŹNIKI CZASOWE

Szukasz elementów, które usprawnią i zautomatyzują Twój inteligentny dom? Kluczowymi elementami, których potrzebujesz do automatyzacji są przekaźniki czasowe Zamel. Umożliwiają automatyczne załączanie i wyłączanie urządzeń lub obwodów elektrycznych w określonych interwałach czasowych. Są niezwykle wszechstronne i znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach, zarówno w przemyśle, jak i w inteligentnych domach.

Zastosowanie przekaźników czasowych w inteligentnych domach

Aby zmaksymalizować potencjał wnętrza Twojego domu - wykorzystaj przekaźniki czasowe w różnych celach. Dzięki przekaźnikom zaprogramujesz światła do włączania i wyłączania się w określonych godzinach dnia lub nocy: zyskujesz dodatkowy komfort i oszczędności energetyczne. Urządzenia te pozwalają również na skuteczne zarządzanie systemami ogrzewania i wentylacji - ustaw określone temperatury w różnych częściach domu w zależności od pory dnia i Twoich preferencji termicznych.

Przekaźniki są niezwykle ważnym elementem automatyki budynkowej, umożliwiającym skuteczne zarządzanie czasem pracy różnych urządzeń. Korzystanie z przekaźników czasowych pozwala na efektywne zarządzanie zużyciem energii. Możesz zaprogramować urządzenia, by działały tylko wtedy, gdy wszyscy domownicy są na miejscu i są naprawdę potrzebne, aby znacząco obniżyć rachunki za prąd.

Dostępne rodzaje przekaźników czasowych Zamel

W asortymencie znajdziesz zarówno jednofunkcyjne, jak i wielofunkcyjne przekaźniki czasowe Zamel. Przekaźniki jednofunkcyjne realizują jedną konkretną funkcję, np. opóźnione załączanie urządzenia. Są idealne do prostych zastosowań, gdzie wymagana jest jedna określona operacja czasowa. Wersje wielofunkcyjne to bardziej zaawansowane urządzenia, które pozwalają na programowanie wielu różnych funkcji czasowych - sprawdzą się też w instalacjach przemysłowych. Niezależnie od ich rodzaju, przekaźniki stanowią kluczowe narzędzie, które pomoże Ci stworzyć w pełni zautomatyzowaną przestrzeń we własnych czterech ścianach.

Jedną z kluczowych zalet przekaźników czasowych dostępnych w sklepie Zamel24 jest możliwość indywidualnego programowania funkcji. Jak to działa? Możesz dostosować działanie przekaźnika do swoich własnych potrzeb i preferencji - podniesiesz komfort użytkowania urządzeń oraz skonfigurujesz bardziej zaawansowane i spersonalizowane sposoby sterowania urządzeniami w inteligentnym domu. 

Zapoznaj się z naszą pełną ofertą i odkryj także regulatory temperatury, które pomogą w Twoim domu monitorować i kontrolować temperatury, co zapewni komfort cieplny i bezpieczeństwo żywności.

Siatka
Lista
na stronę

dostępny

Przekaźnik czasowy PCP‑06 służy do sterowania obwodów, w których istotne jest opóźnione wyłączenie obciążenia po zaniku impulsu wyzwalającego (np. sterowanie wentylatora łazienkowego). Następca nieprodukowanego już PCP-03

dostępny

Wielofunkcyjny przekaźnik PCP-04, służy do realizacji funkcji czasowych w układach automatyki i sterowania. Przekaźnik wyzwalany jest napięciem zasilającym oraz dodatkowo wejściem sterujacym.

dostępny

Wielofunkcyjny przekaźnik PCP-04/24V, służy do realizacji funkcji czasowych w układach automatyki i sterowania. Przekaźnik wyzwalany jest napięciem zasilającym oraz dodatkowo wejściem sterujacym.

dostępny

Jednofunkcyjny przekaźnik czasowy PCM-01 służy do realizacji funkcji opóźnionego załączania (rewersyjny) w układach automatyki i sterowania.

dostępny

Jednofunkcyjny przekaźnik czasowy PCM-01/24V służy do realizacji funkcji opóźnionego załączania (rewersyjny) w układach automatyki i sterowania.

dostępny

Jednofunkcyjny przekaźnik czasowy PCM02 służy do realizacji funkcji opóźnionego wyłączania (awersyjny) w układach automatyki i sterowania.

dostępny

Jednofunkcyjny przekaźnik czasowy PCM-02/24V służy do realizacji funkcji opóźnionego wyłączania (awersyjny) w układach automatyki i sterowania.

dostępny

Jednofunkcyjny przekaźnik czasowy PCM-03 służy do realizacji funkcji cyklicznego przełączania w układach automatyki i sterowania. Przekaźnik wyzwalany jest napięciem zasilającym.

dostępny

Jednofunkcyjny przekaźnik czasowy PCM-03/24V służy do realizacji funkcji cyklicznego przełączania w układach automatyki i sterowania. Przekaźnik wyzwalany jest napięciem zasilającym. Cechuje go bardzo szeroki zakres nastaw czasu od 0,1 sekundy do 10 dni.

dostępny

Wielofunkcyjny przekaźnik czasowy PCM-04 służy do realizacji funkcji czasowych w układach automatyki i sterowania. Posiada 10 niezależnych trybów pracy wyzwalanych napięciem zasilającym lub zewnętrznym impulsem wyzwalającym (pochodzącym z linii L lub N).

Wielofunkcyjny przekaźnik czasowy PCM-04/24V służy do realizacji funkcji czasowych w układach automatyki i sterowania. Posiada 10 niezależnych trybów pracy wyzwalanych napięciem zasilającym lub zewnętrznym impulsem wyzwalającym (pochodzącym z linii L lub N).

91,33 zł Oczekiwanie na dostawę

dostępny

Jednofunkcyjny przekaźnik czasowy PCM-03/U służy do realizacji funkcji cyklicznego przełączania w układach automatyki i sterowania. Przekaźnik wyzwalany jest napięciem zasilającym.

dostępny

Jednofunkcyjny przekaźnik czasowy PCM-02/U służy do realizacji funkcji opóźnionego wyłączania (awersyjny) w układach automatyki i sterowania.

dostępny

Jednofunkcyjny przekaźnik czasowy PCM-01/U służy do realizacji funkcji opóźnionego załączania (rewersyjny) w układach automatyki i sterowania.

dostępny

Wielofunkcyjny przekaźnik czasowy PCM-10 służy do realizacji funkcji czasowych w układach automatyki i sterowania. Układ posiada 10 niezależnych trybów pracy wyzwalanych napięciem zasilającym lub zewnętrznym impulsem wyzwalającym (pochodzącym z linii L lub N).

dostępny

Przekaźnik czasowy PCM-08 służy do sterowania stycznikowym układem przełączającym GWIAZDA-TRÓJKĄT. Przekaźnik wykorzystuje się w układach sterowania silników trójfazowych metodą przełączania uzwojeń. Ten sposób sterowania pozwala na obniżenie prądów rozruchowych w przypadku większych jednostek silnikowych o mocach powyżej 4-5 kW oraz zapewnia...

dostępny

Wielofunkcyjny przekaźnik czasowy PCM-10/24V służy do realizacji funkcji czasowych w układach automatyki i sterowania. Układ posiada 10 niezależnych trybów pracy wyzwalanych napięciem zasilającym lub zewnętrznym impulsem wyzwalającym (pochodzącym z linii L lub N).

dostępny

wufunkcyjny przekaźnik czasowy PCM-06/U służy do realizacji funkcji opóźnionego wyłączenia (tryb A) i opóźnionego załączenia (tryb B). Przekaźnik wyzwalany jest napięciem zasilającym z zakresu 12 ÷ 240 V AC/DC.

Wielofunkcyjny przekaźnik czasowy PCM-09 służy do realizacji funkcji czasowych w układach automatyki i sterowania

154,98 zł Oczekiwanie na dostawę

dostępny

Wielofunkcyjny przekaźnik czasowy PCM-07/U służy do realizacji funkcji czasowych w układach automatyki i sterowania. Posiada 25 niezależnych trybów pracy wyzwalanych napięciem zasilającym lub zewnętrznym impulsem wyzwalającym podanym na zacisk S (pochodzącym z linii L lub N).