Potrzebujesz elastycznego sterowania oświetleniem i innymi urządzeniami, ale ogranicza Cię standardowa instalacja? Z pewnością docenisz funkcjonalności oferowane przez przekaźniki bistabilne. To innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie automatyki budynkowej - odkryj ich możliwości i popraw komfort użytkowania oświetlenia, bez względu na to, czy chcesz usprawnić instalację w klatce schodowej, czy dużej hali przemysłowej.

Automatyzacja oświetlenia z przekaźnikiem bistabilnym

Rozwiązania prezentowane w tej kategorii są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą zautomatyzować sterowanie oświetleniem w swoim otoczeniu. Znajdują one zastosowanie przede wszystkim w miejscach, gdzie istotne jest wygodne zarządzanie oświetleniem z różnych punktów. Przykładowe zastosowania przekaźnika bistabilnego obejmują instalacje oświetleniowe w ciągach komunikacyjnych, klatkach schodowych, dużych pomieszczeniach, biurach i halach produkcyjnych.

W połączeniu z odpowiednią liczbą przekaźników bistabilnych oraz przycisków dzwonkowych bez trudu stworzysz system, który umożliwia zdalne sterowanie oświetleniem. Przekaźniki umożliwiają kontrolę oświetlenia na zasadzie zdalnej. To znaczy, że możesz zapalać i gasić światło w dowolnym miejscu, w którym znajdują się przyciski, bez konieczności fizycznego dostępu do źródła światła. To rozwiązanie doskonale sprawdza się w sytuacjach, gdzie istnieje potrzeba sterowania światłem z różnych punktów w budynku.

Rodzaje przekaźników bistabilnych w ofercie Zamel24

Przekaźniki bistabilne występują w różnych wariantach, w tym modelach dopuszkowych. Ta wersja przekaźników pozwala na prostą kontrolę urządzeń w dwóch stanach – włączonym i wyłączonym. Przekaźniki dopuszkowe są wszechstronne; stosuje się je w wielu różnych rozwiązaniach automatyki, sprawdzą się więc zarówno w domach prywatnych, jak i obiektach przemysłowych.

Kolejnym rodzajem są przekaźniki sekwencyjne. Modele sekwencyjne działają według określonej sekwencji (co w pewnym kontekście upodabnia je do przekaźników czasowych), umożliwiając automatyczne przełączanie między różnymi stanami oświetlenia lub innymi urządzeniami. To idealne rozwiązanie w przypadku, gdy potrzebujesz zaprogramować określone sekwencje działania - świetnie sprawdzą się w zastosowaniach przemysłowych czy lokalach usługowych.

Jeśli szukasz innowacyjnych rozwiązań do automatyzacji budynków, przekaźnik bistabilny to kluczowy element, którego nie może zabraknąć w Twoim arsenale. Zastosowanie przekaźników da Ci pełną kontrolę nad oświetleniem i innymi urządzeniami, zapewniając zarówno wygodę użytkowania, jak i efektywność energetyczną. Odkryj gamę przekaźników dostępnych w Zamel24 - rozpocznij transformację swojego systemu automatyki budynkowej już teraz!

Siatka
Lista

dostępny

Separator wejść SEM-01 służy do rozdziału sygnałów sterujących na dane grupy układów, blokując jednocześnie dostęp tych sygnałów do innych układów. Separator jest wykorzystywany przy budowie systemów sterowania z wykorzystaniem aparatury budynkowej serii eXta.

Przekaźnik bistabilny PBM-01/24V służy do sterowania oświetleniem lub dowolnym innym urządzeniem za pomocą równolegle podłączonych przycisków jednobiegunowych.

46,68 zł Oczekiwanie na dostawę
Promocja

Przekaźnik bistabilny PBM-01 służy do sterowania oświetleniem lub dowolnym innym urządzeniem za pomocą równolegle podłączonych przycisków jednobiegunowych.

dostępny

Przekaźnik bistabilny PBP-01 służy do sterowania oświetleniem lub dowolnym innym urządzeniem za pomocą równolegle podłączonych przycisków jednobiegunowych.

dostępny

Przekaźnik bistabilny PBP-04 służy do sterowania oświetleniem lub dowolnym innym urządzeniem za pomocą równolegle podłączonych przycisków jednobiegunowych.

Przekaźnik bistabilny PBM-02/24V służy do sterowania oświetleniem lub dowolnym innym urządzeniem za pomocą równolegle podłączonych przycisków jednobiegunowych.

67,65 zł Oczekiwanie na dostawę

dostępny

Przekaźnik bistabilny PBM-02 służy do sterowania oświetleniem lub dowolnym innym urządzeniem za pomocą równolegle podłączonych przycisków jednobiegunowych.

dostępny

Przekaźnik bistabilny PBP-05 służy do sterowania oświetleniem lub dowolnym innym urządzeniem za pomocą równolegle podłączonych przycisków monostabilnych.

dostępny

Przekaźnik bistabilny PBM-03 służy do sterowania oświetleniem lub dowolnym innym urządzeniem za pomocą równolegle podłączonych przycisków jednobiegunowych.

dostępny

Przekaźnik bistabilny PBM-03/24V służy do sterowania oświetleniem lub dowolnym innym urządzeniem za pomocą równolegle podłączonych przycisków jednobiegunowych.

dostępny

Przekaźnik bistabilny PBM-04/U służy do sterowania oświetleniem lub dowolnym innym urządzeniem za pomocą równolegle podłączonych przycisków jednobiegunowych.

dostępny

Przekaźnik bistabilny PBM-05 służy do sterowania oświetleniem lub dowolnym innym urządzeniem za pomocą równolegle podłączonych przycisków jednobiegunowych.

dostępny

Przekaźnik bistabilny PBM-06 służy do sterowania oświetleniem lub dowolnym innym urządzeniem za pomocą równolegle podłączonych przycisków jednobiegunowych.

dostępny

Przekaźnik bistabilny PBM-05/12-24V służy do sterowania oświetleniem lub dowolnym innym urządzeniem za pomocą równolegle podłączonych przycisków jednobiegunowych.

dostępny

Przekaźnik bistabilny PBM-07 służy do sterowania oświetleniem lub dowolnym innym urządzeniem za pomocą równolegle podłączonych przycisków jednobiegunowych.