Stale rosnące rachunki za energię elektryczną nie napawają optymizmem. Istnieje jednak prosty sposób, aby znacznie ograniczyć koszty związane z wydatkami za media. Monitory mediów to grupa urządzeń, które umożliwiają stałe śledzenie zużycia energii, jak również impulsów sieci internetowej

Monitory stanowią świetne uzupełnienie dla inteligentnego domu, który poza swoją funkcjonalnością, komfortem oraz wygodą użytkowania, powinien być również energooszczędny oraz przyjazny dla środowiska.

Jakie zalety płyną z zastosowania monitorów mediów?

Ważnym aspektem w XXI wieku jest świadomość energetyczna, ponieważ przyczynia się do powstrzymywania negatywnych skutków związanych z procesem wytwarzania energii elektrycznej. Dzięki licznikom impulsów użytkownik jest stale informowany o tym, które urządzenia generują najwyższe koszty, co przyczynia się do ograniczenia korzystania ze sprzętu, gdy nie jest on potrzebny. 

Nie ulega wątpliwości, że ograniczenie zużycia energii elektrycznej przekłada się na zmniejszenie wydatków związanych z rachunkami. Na podstawie monitorów energii jesteśmy w stanie prognozować przyszłe wydatki, a przekłada się to na dokładne planowanie budżetu domowego. 

Optymalizacja kosztów nie jest jedynym pozytywnym aspektem stosowania monitorów. Ekologiczne korzyści związane ze stosowaniem liczników energii Wifi są równie istotne. Zużywanie energii elektrycznej jest jednym z głównych czynników, które wpływają na emisję gazów cieplarnianych. Korzystając z urządzeń umożliwiających monitorowanie, jesteśmy w stanie w znaczący sposób zmniejszać nasz ślad węglowy, jak również identyfikować nieefektywne urządzenia oraz znajdować dla nich bardziej energooszczędne i wydajniejsze zamienniki. 

Ważnym elementem jest również aspekt edukacyjny oraz zmiana nawyków konsumenckich. Gdy jako użytkownicy na własne oczy widzimy pobór prądu z poszczególnych urządzeń, jesteśmy bardziej skłonni do podejmowania działań mających na celu redukcję zużycia. Monitor energii w dokładny sposób ukazuje nasz wpływ na środowisko, dzięki czemu nauczymy się podejmować bardziej odpowiedzialne wybory odnośnie sprzętu elektrycznego oraz korzystania z niego.

Monitory mediów - oszczędność przez świadomość

Nie ulega wątpliwości, że monitorowanie energii odgrywa kluczową rolę w wysiłkach na rzecz oszczędności i odpowiedzialnego korzystania z zasobów energii elektrycznej. Za pomocą liczników energii elektrycznej WiFi, stajemy się bardziej świadomi zużycia energii oraz jesteśmy w stanie ograniczyć koszty związane z rachunkami. Należy pamiętać, że jest to technologia warta promocji oraz rozwoju, ponieważ ma na celu tworzenie odpowiedzialnego oraz energooszczędnego społeczeństwa.

Sprawdź również cyfrowe i elektryczne liczniki energii elektrycznej!

Siatka
Lista

dostępny

Monitor energii elektrycznej MEW-01 LITE umożliwia kontrolę zużycia energii poprzez bezprzewodową sieć Wi-Fi. W komplecie 3 przekładniki prądowe 100 A.

dostępny

Monitor energii elektrycznej MEW-01/1F umożliwia kontrolę zużycia energii poprzez bezprzewodową sieć Wi-Fi.

dostępny

Monitor energii elektrycznej MEW-01 umożliwia kontrolę zużycia energii poprzez bezprzewodową sieć Wi-Fi. W komplecie 3 przekładniki prądowe 100 A.

Monitor energii elektrycznej MEW-01/1F umożliwia kontrolę zużycia energii poprzez bezprzewodową sieć Wi-Fi. 

531,32 zł Oczekiwanie na dostawę

Monitor energii elektrycznej MEW-01 umożliwia kontrolę zużycia energii poprzez bezprzewodową sieć Wi-Fi. W komplecie 3 przekładniki prądowe 100 A.

587,20 zł Oczekiwanie na dostawę