Współczesne technologie dla inteligentnych domów oraz systemów automatyki wymagają nie tylko nowoczesnych urządzeń, ale także efektywnych i bezpiecznych rozwiązań zarządzania energią. Ograniczniki mocy dostępne w ofercie Zamel24 to zaawansowane urządzenia zaprojektowane do monitorowania i kontrolowania poboru mocy w różnych obwodach elektrycznych. Dzięki nim możliwe jest automatyczne wyłączanie zasilania w przypadku przekroczenia ustalonego progu mocy, co zapobiega przeciążeniom oraz chroni instalacje elektryczne.

Czym są ograniczniki mocy?

Ograniczniki mocy to urządzenia, które służą do automatycznego wyłączania zasilania w nadzorowanym obwodzie, gdy pobór mocy przekroczy ustawioną wartość. Proces ten jest kluczowy dla zapewnienia bezpieczeństwa i stabilności pracy instalacji elektrycznych, szczególnie w systemach o dużej zmienności obciążenia. Ograniczniki pozwalają na płynne regulowanie progu mocy za pomocą potencjometru, co umożliwia precyzyjne dostosowanie urządzenia do specyficznych wymagań danego obwodu.

W systemach inteligentnego domu ograniczniki mogą chronić urządzenia domowe przed uszkodzeniem wskutek przeciążeń i zapewniać ciągłość zasilania w krytycznych obwodach. Znajdują też zastosowanie w przemyśle i budynkach komercyjnych. Maszyny i urządzenia przemysłowe mogą generować znaczne obciążenia - ograniczniki mocy Zamel zapobiegają awariom oraz minimalizują ryzyko uszkodzeń. W biurowcach są pomocne przy zarządzaniu obciążeniami elektrycznymi, co przekłada się na efektywność energetyczną i bezpieczeństwo instalacji.

Zalety ograniczników mocy Zamel

Prezentowane urządzenia służą do automatycznego wyłączania zasilania w przypadku przekroczenia ustalonego progu mocy, lecz na tym ich funkcjonalność się nie kończy: ograniczniki mocy Zamel wyróżnia kontrolka przekroczenia progu mocy, odporność na krótkotrwałe przekroczenia ustalonego poziomu mocy, zabezpieczenie przed przeciążeniem instalacji elektrycznej oraz możliwość płynnej regulacji progu mocy lub czasu przerwy, zależnie od modelu.

Oferujemy modele z różnymi zakresami regulacji mocy, co umożliwia precyzyjne dopasowanie do specyficznych wymagań użytkownika: 0,2 do 2 kW (idealne do zastosowań domowych) oraz 0,1 do 3 kW - do bardziej wymagających instalacji, gdzie konieczne jest większe dopasowanie progu mocy. Dla zastosowań w trudnych warunkach środowiskowych, takich jak wysokie zapylenie czy wilgotność - sprawdź wersję hermetyczną z klasą ochrony IP65. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą ograniczników mocy i wyboru modelu, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom!

Siatka
Lista

dostępny

Ogranicznik mocy PMH-01 służy do automatycznego wyłączenia zasilania w nadzorowanym obwodzie w sytuacji przekroczenia ustawionej wartości mocy pobieranej przez odbiorniki. Wartość mocy może być płynnie regulowana w zakresie od 0,2 do 2 kW za pomocą potencjometru.

dostępny

Ogranicznik mocy PMM-01 służy do automatycznego wyłączenia zasilania w nadzorowanym obwodzie w sytuacji przekroczenia ustawionej wartości mocy pobieranej przez odbiorniki. Wartość mocy może być płynnie regulowana w zakresie od 0,2 do 2 kW za pomocą potencjometru.

dostępny

Ogranicznik mocy PMM-02 służy do automatycznego wyłączenia zasilania w nadzorowanym obwodzie w sytuacji przekroczenia ustawionej wartości mocy pobieranej przez odbiorniki. Wartość mocy może być płynnie regulowana w zakresie od 0,1 do 3 kW za pomocą potencjometru.