144,94 zł

Exta Life

Radiowe odbiorniki puszkowe to elementy końcowe systemu EXTA LIFE, które umożliwiają sterowanie dowolnymi urządzeniami takimi, jak lampy, rolety, napędy bram wjazdowych i garażowych. Komunikacja dwukierunkowa pomiędzy odbiornikami a kontrolerem zapewnia, iż w aplikacji mobilnej zawsze pokazywany jest aktualny stan odbiorników.   Więcej szczegółów

MagazynDostępnośćCzas wysyłki
Wysyłkowy3 szt.do 24h
Producenta49 szt.do 3 dni roboczych
Przewidywana dostawa:
u Ciebie

ROP-22

5903669207214

230V AC

Do puszki ∅60

Exta Life

Wariant

dostępny

Radiowe odbiorniki puszkowe to elementy końcowe systemu EXTA LIFE, które umożliwiają sterowanie dowolnymi urządzeniami takimi, jak lampy, rolety, napędy bram wjazdowych i garażowych. Komunikacja dwukierunkowa pomiędzy odbiornikami a kontrolerem zapewnia, iż w aplikacji mobilnej zawsze pokazywany jest aktualny stan odbiorników.

Odbiornik dopuszkowy Zamel ROP-22 - dokosnała kontrola światła i urządzeń

Radiowy odbiornik puszkowy ROP-22 to element końcowy systemu EXTA LIFE, który umożliwia niezależne sterowanie dwoma dowolnymi urządzeniami / obwodami 230 V AC. Dedykowany jest w sposób szczególny do sterowania lampami wyposażonymi w żarówki żarowe, halogenowe, LED oraz świetlówki kompaktowe CFL. Odbiornik współpracuje także ze źródłami światła zasilanymi przez transformatory toroidalne i elektroniczne. Ze względu na 2 niezależne wyjścia sprawdza się przy współpracy z lampami dwusekcyjnymi lub przy niezależnym sterowaniu dwoma obwodami oświetleniowymi. 

W ofercie naszego sklepu znajdziesz także produkty uzupełniające do źródeł światła, takie jak oprawy LED.

Sterowanie Zamel ROP-22

Komunikacja dwukierunkowa pomiędzy odbiornikiem a kontrolerem zapewnia, iż w aplikacji mobilnej zawsze wskazywany jest aktualny stan odbiornika. Taki sposób komunikacji umożliwia także zmianę wybranych parametrów odbiornika oraz zdalne dopisywanie nadajników (bez dostępu do odbiornika). Zaimplementowany algorytm kodowania ramek zapewnia bezpieczeństwo sterowania. ROP-22 poza kontrolerem może być równolegle sterowany z poziomu nadajników zdalnego sterowania EXTA LIFE. Do odbiornika można wpisać większą liczbę nadajników, co daje możliwość niezależnego sterowania z kilku miejsc. Urządzenie przeznaczone jest do montażu w puszkach instalacyjnych pod- i natynkowych. Dodatkowe wejścia przewodowe, które są konfigurowalne z poziomu kontrolera, zwiększają funkcjonalność sterowania. Odbiornik posiada zaimplementowaną funkcję zdalnej aktualizacji oprogramowania z poziomu kontrolera.

Cechy funkcjonalne produktu:

  • Dzięki dwukierunkowej transmisjii danych urządzenie automatycznie się aktualizuje w aplikacji EXTA LIFE. Będąc poza domem, można w każdej chwili sprawdzić, czy żelazko jest wyłączone, światło zgaszone, a rolety zamknięte.
  • Odbiornik ROP-22 może być sterowany z wielu różnych nadajników jednocześnie, zapewniając maksymalny komfort użytkownika.
  • urządzenie to współpracuje z przyciskami i łącznikami o dowolnym kształcie i wyglądzie. Stan wyjścia przekaźnika jest w pełni konfigurowalny za pośrednictwem aplikacji EXTA LIFE.
  • Za pomocą tego odbiornika można wygodnie sterować domowymi urządzeniami
  • Zamel ROP-22 pozwala na automatyczny update oprogramowania w urządzeniu. Dzięki temu automatyka nigdy się nie starzeje.

Znamionowe napięcie zasilania:230 V AC
Częstotliwość znamionowa:50 / 60 Hz
Znamionowy pobór mocy:? 0,39 W tryb ?stand-by?
? 0,69 W tryb praca 1-kanał
? 1,09 W tryb praca 2-kanały
Ilość kanałów:2
Transmisja:radiowa ? pasmo ISM 868 MHz
Sposób transmisji:algorytm oparty o klucz 128 bitowy
Zasięg działania:do 330 m w terenie otwartym
Sygnalizacja optyczna (transmisja / programowanie):dioda LED RGB
Maksymalna ilość sparowanych przycisków:96 par
Informacja o aktualnym stanie odbiornika:tak ? w aplikacji mobilnej EXTA LIFE
Tryby pracy przy współpracy z nadajnikami systemu
EXTA LIFE:
załączenie, wyłączenie, bistabilny, monostabilny, czasowy
Tryby pracy przy współpracy z kontrolerem EFC-01:załączenie, wyłączenie, czasowy
Ilość wejść zewnętrznych:2
Współpraca z łącznikami*:monostabilnymi (przyciski), bistabilnymi
Tryby pracy dla wejść zewnętrznych
(łączniki monostabilne)*:
załączenie, wyłączenie, bistabilny, monostabilny, czasowy
Tryb pracy dla wejść zewnętrznych
(łączniki bistabilne)*:
zmiana stanu łącznika powoduje zmianę stanu wyjścia na stan przeciwny
Zakres nastawy czasu**:1 s ? 18 h
Parametry styków przekaźnika:2 x NO 10A / 250 V AC1 2500 VA
(styki napięciowe)
Maksymalna obciążalność wyjść:5 A / 250 V AC
Temperaturowy zakres pracy:-10 ÷ +55?
Stopień ochrony obudowy:IP20
Klasa ochronności:II/td>
Wymiary:47,5 x 47,5 x 20 mm
Waga:0,039 kg
Zgodność z normami:PN-EN 60669, PN-EN 60950, PN-EN 61000

* Parametry wejść zewnętrznych (typ łącznika / tryb pracy / czas dla wejścia zewnętrznego) są programowalne wyłącznie z poziomu aplikacji mobilnej przy
współpracy z kontrolerem EFC-01. Domyślnie wejścia są przystosowane do współpracy z łącznikami monostabilnymi (przyciskami) w trybie bistabilnym.
** Czas jest ustawiany niezależnie dla każdego nadajnika wpisanego do odbiornika w trybie czasowym, dla każdego wejścia zewnętrznego oraz dla sterowania
z poziomu aplikacji mobilnej.