EXTA LIFE Inteligentny Dom

EXTA LIFE - OPIS SYSTEMU

Inteligentny dom EXTA LIFE to propozycja systemu umożliwiającego komfortowe, bezprzewodowe sterowanie domowymi instalacjami oświetlenia, ogrzewania, rolet oraz napędów bram. Dzięki dwukierunkowej komunikacji radiowej użytkownik w dowolnym momencie może sprawdzić  instalacji, otworzyć bramę, włączyć  światło lub opuścić rolety okienne.

System Zamel EXTA LIFE, w odróżnieniu od systemu EXTA FREE, nastawiony jest głównie na zarządzanie odbiornikami z poziomu urządzeń mobilnych z systemem Android oraz iOS. Tworząc system EXTA LIFE konstruktorzy firmy Zamel dołożyli wszelkich starań, aby dopasować system do indywidualnych potrzeb i oczekiwań użytkownika.

System nastawiony jest na maksymalne uproszczenie procesu instalacji i konfiguracji. Oferuje możliwość zdalnego dopisywania i usuwania nadajników i czujników do wybranych odbiorników, parametryzację odbiorników oraz zdalną zmianę ich oprogramowania. Sterowanie z poziomu aplikacji zostało  zaprojektowane w taki sposób , aby proces załączania/wyłączania, regulacji natężenia oświetlenia i sterowania roletami był sprawny i intuicyjny. 

EXTA LIFE idealnie nadaje się do sterowania pracą urządzeń elektrycznych w instalacjach domowych i biurowych. Obejmuje grupę współpracujących ze sobą urządzeń takich jak nadajniki, odbiorniki, czujniki oraz kontroler. Innowacyjna konstrukcja czujników pozwala na komfortowy montaż, zasilenie napięciem stałym lub bezprzewodowo poprzez wymienne baterie. Czujniki EXTA LIFE  współpracują z funkcjami logicznymi kontrolera, co zapewnia automatyczną kontrolę temperatury, oświetlenia lub napędów w zależności od zmieniających się warunków otoczenia. Transmisja pomiędzy elementami systemu prowadzona jest w paśmie ISM 868 MHz z kodowaniem opartym o klucz 128 bitowy. Takie rozwiązanie gwarantuje wysokie poziom bezpieczeństwa transmisji. Duży zasięg działania sięgający 300 m w terenie otwartym zapewnia poprawną pracę systemu EXTA LIFE w domach, a także biurach.

PANEL WEB DLA WYKRESÓW EXTA LIFE:

Szanowni Państwo, prezentujemy nowość - panel WEB dla wykresów obrazujących działanie systemu EXTA Life.

W systemie #EXTALIFE działa panel WEB za pomocą którego można przeglądać wykresy z urządzeń i czujników poprzez przeglądarkę internetową.
Wszystko zostało przygotowane by w wygodny i przejrzysty sposób "zajrzeć do tego co się dzieje w domu" z dowolnego miejsca bez konieczności uruchamiania aplikacji.

W tym celu należy:

-w przeglądarce wpisać adres 'extalife.cloud'
-zalogować się do swojego konta w chmurze exta life
-wybrać kontroler z którego chcemy przeglądać wykresy
-wybrać urządzenie

Wygodny interfejs, łatwość skalowania wykresów, możliwość exportu danych do pliku xlsx to tylko niektóre zalety naszego nowego panelu.

Czym wyróżnia się system EXTA LIFE Zamel?

Tym, co wyróżnia system na tle innych rozwiązań jest szeroka gama nadajników, puszkowych, modułowych, pilotów, oraz klawiszy 2 i 4 kanałowych. Dodatkowym atutem z punktu widzenia użytkownika jest proste sterowanie z użyciem częstotliwości 868MHz, oraz długa żywotność baterii. Dwukierunkowa komunikacja pomiędzy kontrolerem a odbiornikami, pozwala na błyskawiczne uzyskanie informacji na temat np. zamknięcia okien/drzwi, poziomu otwarcia rolet zewnętrznych, czy też stanu włączenia poszczególnych urządzeń.  System Zamel inteligentny dom EXTA LIFE jest integralny i kompatybilny z systemem Exta Free co znacznie poszerza możliwości konfiguracji domu.

EXTA LIFE Zamel- sterowanie oświetleniem:

W inteligentnym domu oświetleniem można zarządzać w sposób całkowicie odmienny niż w domu z instalacją tradycyjną. Sterowanie oświetleniem to szereg możliwości począwszy od zwykłego włącz/wyłącz, poprzez sceny świetlne, aż po całą gamę możliwości automatycznego sterowania oświetleniem zgodnie z zaprogramowanymi funkcjami. Dzięki zaimplementowanemu oprogramowaniu można zapalać światło w sypialni, przy okazji spowodować podniesienie rolet, a w trakcie spotkania z przyjaciółmi przy grillu w ogrodzie można ustawić odpowiednie oświetlenie na zewnątrz budynku kiedy zachodzi słońce. Jedną z dodatkowych funkcji jest płynna regulacja i sterownie paskami LED RGB oraz RGBW.

Sterowanie ogrzewaniem z Zamel EXTA LIFE:

Kolejną ważną funkcją jest regulowanie temperatury w pomieszczeniach, które odbywa się przy udziale nadajników klawiszowych. Użytkownik ma możliwość przypisania określonej temperatury ogrzewania czy też klimatyzacji do konkretnych pomieszczeń. Co więcej, istnieje możliwość zaprogramowania systemu tak, żeby zmieniał wartości w określonych godzinach lub dniach tygodnia.

Sterowanie bramami wjazdowymi:

W EXTA LIFE możliwe jest sterowanie bramą za pomocą telefonu komórkowego. Zdalnie można uruchomić mechanizm otwierania bramy wjazdowej na posesję lub rozpocząć otwieranie bramy garażowej.

Zamel inteligentny dom- sterowanie roletami:

Inteligentny dom EXTA LIFE to pełna kontrola nad roletami okiennymi w całym budynku. Aplikacja umożliwia zarządzanie roletami z podziałem na poziomy i pomieszczenia budynku. Ikony widoczne w aplikacji pozwalają na opuszczanie/podnoszenie wszystkich rolet jednym kliknięciem. Opcja zaprogramowania funkcji czasowych umożliwia użytkownikom systemu sterowanie roletami zgodnie z zadanym harmonogramem. Roletami można zarządzać również z poziomu nadajników EXTA LIFE oraz tradycyjnych łączników żaluzjowych.

W naszej ofercie znajdziesz także sterowniki SUPLA, czy też dzwonki bateryjne.

Siatka
Lista
na stronę

dostępny

Sterownik SLR-22 przeznaczony jest do sterownia taśmami LED RGB lub RGBW zasilanymi napięciem 12-14 V DC. Urządzenie przeznaczone jest do montażu w puszkach instalacyjnych pod- i natynkowych.

dostępny

Radiowy nadajnik RNM-24 służy do sterowania systemem EXTA LIFE poprzez inne elementy instalacji takie jak przyciski, łączniki lub moduły klasycznej automatyki budynkowej. Rozwiązanie przystosowane jest do łatwego montażu na szynie TH-35 (DIN) bezpośrednio w rozdzielni.

dostępny

Pilot P-456/36 umożliwia bezprzewodowe sterowanie odbiornikami systemu EXTA LIFE. Przeznaczony jest do zdalnego załączania/wyłączania oświetlenia oraz regulacji jasności.

dostępny

Radiowe gniazdo ROG-21 to element końcowy systemu EXTA LIFE, który umożliwia sterowanie dowolnymi odbiornikami w domu lub biurze. Współpracuje z urządzeniami o napięciu 230 V AC

dostępny

Sterownik rolet SRM-22 przeznaczony jest do sterowania roletami okiennymi lub innymi urządzeniami napędzanymi silnikami jednofazowymi 230 VAC. Sterowanie może być prowadzone bezprzewodowo z poziomu nadajników lub kontrolera EXTA LIFE oraz przewodowo z poziomu przycisków żaluzjowych odbijających.

dostępny

Radiowy odbiornik modułowy ROM-22 to element końcowy systemu EXTA LIFE, który umożliwia niezależne sterowanie dwoma dowolnymi urządzeniami / obwodami 230 V AC. Urządzenie montowane jest w szafie rozdzielczej, dzięki czemu jest bardzo uniwersalne.

dostępny

Radiowy odbiornik modułowy ROM-24 to element końcowy systemu EXTA LIFE, który umożliwia niezależne sterowanie dwoma dowolnymi urządzeniami / obwodami 230 V AC. Urządzenie montowane jest w szafie rozdzielczej, dzięki czemu jest bardzo uniwersalne.

dostępny

Radiowe odbiorniki to elementy końcowe systemu EXTA LIFE, które umożliwiają sterowanie dowolnymi urządzeniami takimi, jak lampy, rolety, napędy bram wjazdowych i garażowych. Komunikacja dwukierunkowa pomiędzy odbiornikami a kontrolerem zapewnia, iż w aplikacji mobilnej zawsze pokazywany jest aktualny stan odbiorników.

dostępny

Radiowe odbiorniki to elementy końcowe systemu EXTA LIFE, które umożliwiają sterowanie dowolnymi urządzeniami takimi, jak lampy, rolety, napędy bram wjazdowych i garażowych. Komunikacja dwukierunkowa pomiędzy odbiornikami a kontrolerem zapewnia, iż w aplikacji mobilnej zawsze pokazywany jest aktualny stan odbiorników.

RGT-01 to elektroniczna głowica termostatyczna będąca alternatywą dla głowic tradycyjnych.

276,18 zł Oczekiwanie na dostawę

dostępny

Kontroler EFC-01 to jednostka centralna, która łączy odbiorniki, czujniki i nadajniki EXTA LIFE nadając im funkcjonalność systemu inteligentnego. Zadaniem kontrolera jest także współpraca z urządzeniami mobilnymi działającymi w oparciu o system Android oraz iOS.